Son Dakika
Almanya’da Boşanmanın Türkiye’de Tanınması

Almanya’da Boşanmanın Türkiye’de Tanınması

Almanya’da Boşanmanın Türkiye’de Tanınması
1 vote, 5.00 avg. rating (91% score)

Almanya’da yaşayan veya yaşamış Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Almanya’da boşanma işlemi gerçekleştirmiş olmaları Türkiye’de de boşanmış oldukları anlamına gelmemektedir. Bu nedenle Almanya’da boşanmanın Türkiye’de tanınması gerekmektedir.

Yabancı mahkemede verilmiş olan Almanya’da boşanma kararlarının Türkiye mahkemelerinde tanınması için boşanan eşlerin Türkiye’de avukat tutarak tanıma tenfiz davası açmaları gerekmektedir. Çoğu kişi Almanya’da boşanma işleminin Türkiye’de de geçerli olduğunu düşünmektedir. Fakat yurtdışındaki mahkemelerin vermiş olduğu Almanya’da boşanma kararları Türkiye’de tanınmamaktadır. Yurtdışındaki mahkemelerin kararlarının Türkiye’de tanınması için Türk vatandaşlarının boşanma tanıma tenfiz davası açmaları gerekmektedir. Tanıma tenfiz davası süre olarak uzun sürebilmektedir. Bu nedenle Türkiye’de uzman boşanma avukatı aracılığı ile tanıma tenfiz davası açılması boşanmış olan eşlere kolay bir şekilde boşanmanın tanınma tenfiz edilmesi olanağı sunmaktadır.

Tanıma tenfiz davası açılmaması durumunda boşanmış olan kişiler tekrar evlenmek istediklerinde Türkiye’de hala evli göründüklerinin şokunu yaşamaktadırlar. Ayrıca miras açısından da boşandıkları eşlerinin hala söz sahibi olması da önemli bir durumdur. Bu durumda tanıma tenfiz avukatı tutarak en kısa süre içerisinde yabancı ülkede gerçekleşen Almanya’daboşanma işlemlerini Türkiye’de tanınması amacı ile tanıma tenfiz davası açmalıdırlar.

Tanıma tenfiz davası açacak olan kişiler, eşleri ile farklı olarak uzman tanıma tenfiz avukatı tarafından hukuki destek almaları durumunda Almanya’da boşanma işlemlerinin Türkiye’de tanınması için tanıma tenfiz davası açabilmektedirler.

Yıllar öcne yurt dışında boşanma davası açarak Almanya’da boşanma davası açmış ve Almanya’da boşanma gerçekleştirmiş kişiler Türkiye’ye döndüklerinde hala evli oldukları şokuyla karşılaşmaktadır. Boşanmış kişiler ancak o zaman Almanya’da boşanmanın Türkiye’de tanınması için tanıma tenfiz davası açmak durumunda olduklarını anlamaktadırlar.

Almanya’da boşanmanın Türkiye’de tanınması için eski eşler Türkiye’de bulunan tanıma tenfiz avukatı aracılığı ile en kısa süre içerisinde Almanya’da boşanmanın Türkiye’de tanınması işlemini gerçekleştirebilirler. Boşanmış eşlerin ikisinin de Türkiye’de tanıma tenfiz avukatı tutmaları , tanıma tenfiz davasının en kısa süre içerisinde gerçekleşmesine olanak sağlamaktadır. Eşlerin ikisinin de farklı tanıma tenfiz avukatı tarafından temsil edilmesi süreci hızlandıracağı gibi, sürecin hızlanması için eşlerin gerekli belgeleri hazırlamaları da süreci hızlandıran bir başka etken olmaktadır.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top